تبلیغات
با هم بیاندیشیم : یادداشت های یک پزشک - وقایع روزهای اخیر (اردیبهشت 1397)
 
با هم بیاندیشیم : یادداشت های یک پزشک
جمعه 21 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : علی رسولی یزدی
بسمه تعالی
در این مقاله سعی بر این است که نظری کنم بر آنچه در این روزها می گذرد. در هفته ای که گذشت نیمه شعبان و تولد امام زمان (ع) را داشتیم که روز مبارکی برای همه مسلمانان است و همه به امید روزی هستیم که ایشان ظهور فرمایند و قیام جهانی حق علیه باطل برپا شود و ما بتوانیم جزء یاران آن حضرت باشیم و در این جهاد بزرگ نقش اندکی ایفا کنیم و اگر هم نتوانستیم در جهاد شرکت کنیم حداقل مخالفت نکنیم. می دانیم و شنیده ایم که آخرالزمان دوران عجیبی است و اتفاقاتی در آن روی می دهد که در طول تاریخ بشر رخ نداده بود. در مقالات قبلی درباره بسیاری از این مسائل اشاره کردم و شاید نیاز به تکرار نباشد. در قیام مهدی (ع) انسانها و مسلمانان سخت ترین امتحانات و آزمون ها را پیش رو خواهند داشت و یاری و همراهی امام از سخت ترین امتحانات خواهد بود و چه بسا کسانی که عمری خود را محب اهل بیت می دانستند و در عزاداریها و مراسم مختلف مذهبی فعالانه حضور داشتند ، ولی متأسفانه در یاری امام زمان (ع) کم بیاورند و مردود شوند ، چه رسد به مردمی که بی تفاوت یا بی ایمان و بی اعتقاد باشند. هنگامه سختی خواهد بود و باید شب و روز دعا کنیم و از خداوند بخواهیم که ما را کمک کند تا در صراط مستقیم بمانیم و منحرف نشویم.
چند شب پیش رئیس جمهور دیوانه و خبیث آمریکا اعلام کرد که از توافقنامه برجام خارج می شود و آن را قبول ندارد. اینجانب بر این باورم که اینکه چنین شخصی با چنین خصوصیات اخلاقی و روحی رئیس کشور آمریکا شده است یک برنامه از قبل بوده است که تصمیم سازان و برنامه نویسان اصلی امپراطوری زور و سرمایه تعیین کرده اند و سیاست ها از پیش مشخص است . دولت آمریکا فقط نقش اعلام و اجرای برنامه های آنها را دارد و تصمیمات اصلی در کانون های مخفی قدرت مثل فراماسون ها ، صهیونیست ها ، ایلومیناتی ها ، بیلدربرگ ، بوهمیان ها ، کمیته 300 و دیگر محافل قدرت گرفته می شود. گاهی رئیسی خوش ظاهر و  باصطلاح مبادی آداب مثل باراک اوباما روی کار می آید و عده زیادی فریب می خورند و گاهی هم چهره خشن و بی ادب و دیوانه ای مثل دونالد ترامپ که رعایت هیچ چیز را نمی کند و آنگاه همه به او بد می گویند. در طول چهل سال گذشته پس از انقلاب اسلامی این جریانات بوده است و گاهی با سیاست گام به گام و آهسته و گاهی با سیاست تند و خشن به جنگ جمهوری اسلامی ایران آمده اند. به نظر می رسد که سیاست فعلی آنها از هر زمان دیگری تندتر شده و دیگر صبر و حوصله ندارند و می خواهند به سرعت و ضربتی سقوط و سرنگونی جمهوری اسلامی را به انجام برسانند. سالها با بحث انرژی اتمی ما را مشغول کردند و مرتب تهدید که چرا کشور ایران در انرژی هسته ای فعالیت دارد و آنقدر گفتند که مسئولان و دولتمردان ما را به میز مذاکره کشاندند تا بلاخره شد توافقنامه ای به نام برجام و ساده لوحان و خوش باوران گفتند که دیگر مشکلات کشور تمام شد !! و پس از آن عهد شکنی شروع شد و تحریم اقتصادی را برنداشتند و به تهدیدها و فشارهای خود ادامه دادند ؛ در همین دوره زمانی بارها رهبر بزرگوارمان گفتند که مشکل اینها با ما انرژی اتمی نیست و اینها با اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مسئله و مشکل دارند و تا ما را شکست ندهند و از پا در نیاورند آرام نمی گیرند. آنها (رهبران آمریکا و همپیمانانشان) می گویند ایرانیان نباید موشک داشته باشند و اصلاً نباید اسلحه داشته باشند ، که چه شود؟ که بتوانند با یک حمله بزرگ کشور ما را اشغال کرده و نظام و انقلاب اسلامی ما را ساقط و کار ما راتمام کنند. می گویند ایران نباید در سوریه و عراق حضور داشته باشد ، که چه شود؟ که ما براحتی نیروهای نظامی و تروریستها را وارد خاک ایران کنیم . رفتار آنها با کشور ما و انقلاب ما مثل یک آدم یا گروه آدمهای زورمندی است که شخص یا خانواده ای را بشدت تحت فشار و تهدید و حملات و اذیت های مداوم قرار دهند و شرط آنها برای رفع مزاحمت این باشد که تمام مال و دارایی و خانه و زندگی خود را به آنان بدهند و آواره و سرگردان شوند تا دیگر کاری با آنها نداشته باشند. براستی اگر کسی یا کسانی در چنین شرایطی قرار گیرند چه می کنند ؟ آیا تسلیم می شوند که نابود شوند و در امان بمانند؟ رهبر بزرگوار ما چه خوب و درست گفتند که : آقای ترامپ ، شما غلط می کنید. ای کاش همه مردم و مسئولان ما هم چنین درک و قاطعیتی داشتند. 
اکنون دولت های آمریکا و اسرائیل و همپیمانان آنها از هر زمان دیگری بیشتر عجله دارند و همزمان گزینه های مختلف را به اجرا در می آورند (برخلاف گذشته که از گزینه های روی میز سخن می گفتند) ، اکنون دیگر گزینه ای در کار نیست بلکه به صورت یک بسته کامل (Package) است .اقدامات فرهنگی ، تغییر بینش و سلیقه و خواست مردم ، رواج انواع مواد مخدر و جرم و جنایت  ، اقدامات اقتصادی و فشارهای شدید تحت عنوان تحریم ، اقدامات جاسوسی و نفوذ ، اقدامات سیاسی و همراه کردن کشورهای جهان و سازمان ملل و جریانات داخلی با خود و اقدامات نظامی و جنگی که شاید همین روزها در تدارک آن باشند و اقدامات متعدد دیگر ، همه همزمان در حال انجام هستند. انشاءالله آنها در این اقدامات خود موفق نمی شوند ولی این هم بستگی به عمل ما دارد و اگر باز هم برخی از مردم و مسئولان ما بخواهند همچنان شیفته و مشتاق علم و تکنولوژی و فرهنگ و تمدن آنها باشند و مصرف کننده محصولات آنها ، اقدامات آنها هم به نتیجه خواهد رسید. اگر فرض کنیم آنها روزی موفق شوند نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را به شکست و سقوط بکشانند و کشور ما را تصرف کنند آیا بعد از آن چه خواهد شد؟ خدا نیاورد چنین روزی را که در آن صورت با شدت هرچه تمام تر ریشه دینداری و مسلمانی و کشور ایران را خواهند کند و انتقام سختی که چهل سال است منتظرند خواهند گرفت. در آن صورت زیر ساخت های چندین ساله ما نابود شده ، کشور ما ایران محو شده و به چندین کشور تجزیه می شود و جمع کثیری از مردم ما به جرم حمایت و دفاع از انقلاب اسلامی و نظام بشدت مجازات خواهند شد ، خط و زبان فارسی (و عربی و ترکی و دیگر زبانها) از بین رفته و خط و زبان انگلیسی (و شاید هم عبری) جای آن را خواهد گرفت ، تمام مساجد و مراکز فعالیتهای دینی و امامزاده ها و زیارتگاهها تخریب شده و نماز و روزه و عبادت و حجاب بانوان ممنوع شده و برای آنها مجازات های سنگین خواهند گذاشت و فساد و فحشا و گناه را در تمام سرزمین ما با شدت هرچه تمام تر رواج خواهند داد.البته اینها همه فرض بود و خداوند متعال حافظ دین خود و بندگانش است و آن شیاطین به چنین اهداف پلیدی نخواهند رسید. به قول شاعر بزرگ فرخی سیستانی :
یا ما سر خصم بکوبیم به سنگ           یا او تن ما به دار سازد آونگ
القصه در این سراچه پر نیرنگ          یک مرده به نام به که صد زنده به ننگ
قطعاً که قیام امام زمان نزدیک است و ما باید آمادگی و آماده باش کامل خود را داشته باشیم و بی تفاوتی و سهل انگاری گناهی بزرگ و بسیار خسارت بار خواهد بود ، چه بسا اراده الهی بر نجات بشر از مجموعه ستمگران و مفسدان و کافران بسیار نزدیک باشد و پس از یک دوران سخت قیام و جهاد ، سرانجام انسانهای روی زمین به آسایش و آرامش برسند.
والسلام علی من اتبع الهدی - 22 اردیبهشت 1397
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :